کارگاه: مذاکره با «مرد عاقل» بعد از دوئل با «مرد دیوانه»!(17 آبان 1400)

کارگاه: مذاکره با «مرد عاقل» بعد از دوئل با «مرد دیوانه»!
استراتژی امروز آمریکایی ها در مقابله با ایران، یک استراتژی دو طرفه برای تثبیت حداکثر منافع آمریکا در قبال ایران است. مذاکره کردن با «مرد عاقل» بعد از دوئل با «مرد دیوانه»! به عنوان یک مخاطب فعال، چه پیشنهادی برای مذاکره‌ی قریب الوقوع ایران با 4+1 در باب برجام خواهید داشت؟!
مذاکره با «مرد عاقل» بعد از دوئل با «مرد دیوانه»!
ارائه: جناب آقای راحمی
 فکر می کنم همه ی شما تجربه ای از تماشای فیلم های وسترن دارید. وسترن، اصیل ترین ژانر هنری تولید شده در تاریخ آمریکاست. آیینه ی تام و تمام فرهنگ و سبک زندگی آمریکایی. آمریکایی ها اصرار دارند ریشه های فرهنگی خود را در کنار همه ی تحولاتی که در طول سال های متمادی در فرهنگ آنها ایجاد شده است، در قالب فیلم های خود به نمایش بگذارند.  
استراتژی ها نیز در عالم سیاست، مثل فیلمنامه ی فیلم های بیگ پروداکشن، از پیش نوشته می شوند. بازیگرها، هرچقدر هم هنرمند و بداهه گو باشند، در نهایت خط داستانی فیلمنامه را روایت می کنند. همیشه ذهنیت کارگردان، حاکم بر بازی بازیگران است. بازیگران عرصه ی سیاست هم، در واقع پیاده کنندگان طرح ذهنی استراتژیست هایی هستند که نوع کنش و واکنش دولتمردان خود را طراحی می کنند.  
اما تفاوت طراحی استراتژی ها با نوشتن فیلمنامه اینجاست که، فیلمنامه نویس، مخاطب خود را منفعل و تماشاگر صرف تصور می کند و استراتژیست، با یک مخاطب فعال مواجه است. لذا استراتژی ها را باید بسیار منعطف و پویا طراحی کرد. به شکلی که بتوان در مواجهه با واکنش مخاطب، استراتژی را نیز بازبینی و تنظیم کرد. 
و اما
استراتژی امروز آمریکایی ها در مقابله با ایران،  یک استراتژی دو طرفه برای تثبیت حداکثر منافع آمریکا در قبال ایران است. مذاکره کردن با «مرد عاقل» بعد از دوئل با «مرد دیوانه»! 
به عنوان یک مخاطب فعال، چه پیشنهادی برای مذاکره ی قریب الوقوع ایران با 4+1 در باب برجام خواهید داشت؟!

بازگشت به صفحه اصلی