سه شنبه های علوم انسانی - 16 اردیبهشت ماه 1398

نخبگان علوم انسانی دبیرستان فائزون، سلام

در این صفحه، برنامه ی سه شنبه ی علوم انسانی، شانزدهم اردیبهشت ماه 1398 را مشاهده می کنید. برای ثبت نام در هر برنامه، لینک ثبت نام پایین صفحه را کلیک کنید. 

نکته : بعد از ورود به فرم ثبت نام، می توانید با انتخاب نام انجمن یا گروه متولی هر برنامه، برنامه های جاری آن انجمن را مشاهده کرده و با انتخاب کلاس مدنظر خود، در آن ثبت نام کنید. لطفاً برای هر دوشنبه صرفاً در یک کلاس ثبت نام نمایید. 

فرم ثبت نام از ساعت 19 روز دوشنبه، پانزدهم اردیبهشت ماه 98 فعال خواهد شد. 

حتماً ، حتماً ، حتماً : قبل از انتخاب هر کلاس، به دقت توضیحات ارائه شده برای هر کارگاه را در همین صفحه مطالعه کنید.

این سه شنبه، عملاً آخرین سه شنبه ی علوم انسانی سال تحصیلی 98-97 خواهد بود. 
از طرف دیگر، برای دانش آموزان پایه ی یازدهم که پس از امتحانات، خیلی سریع وارد پایه ی دوازدهم و ماراتن جذاب و کمی تا قسمتی سختِ کنکور خواهند شد، این سه شنبه کمی بیشتر رنگ بوی آخر بودن دارد!! 
از این جهت، مجموع مسئولین انجمن ها، برای دانش آموزان پایه ی یازدهم یک اختتامیه ی اختصاصی و البته خیلی ساده و بدون تشریفات تدارک دیده اند که به صورت عمومی برگزار خواهد شد. توضیح بیشتر بماند برای مراسم اختتامیه،،
و اما دانش آموزان پایه ی دهم، می توانند به روال هفته های گذشته، از بین کارگاه های ذیل یکی را برای مشارکت انتخاب کنند.
 
گروه مشاوره و روانشناسی دبیرستان فائزون
«ارتباط» و سه نقطه !!
از وقتي كه بشر دو پا بفهمه كنترل بخش زيادي از زندگي دست خودشه، يه عينك متفاوت روي چشم هاش ميذاره...
يه فريم كه شيشه هاي مختلف روي اون سوار ميشه و بسته به اينكه كجاييم و به چي نگاه مي كنيم (نگاه به معناي نظاره كردن دقيق)، به دادمون ميرسه تا بتونيم كنترل بخش زيادي از رابطه هامون رو دست بگيريم.
اون جايي كه مي فهمه چقدر واژه ی «رابطه» و «ارتباط» مهم هستن و چقدر از زندگي حول محور رابطه ی ما با انسان هاي بي شماري ميچرخه كه حتي نمي تونيم تصورش كنيم، تازه به عمق این ماجرا پی می بره.
و .....
(سه نقطه، نماد ابهامه و ابهام و تحمل ابهام، انسان رو رشد ميده!!)
بيشتر از اين توضيح نميديم و اگر دوست داريد در اين كلاس شركت كنيد، با همين اطلاعات اندكي كه بهتون رسيد حق انتخاب داريد كه ابهام رو تحمل كنيد و در اين كلاس شركت كنيد!
از طرف گروه روانشناسي و مشاوره مدرسه
ملیکا ناجیان، مخصوص پایه ی دهم
 
انجمن تفکر ریاضی
هلال زیبای طلب کردنی!
زندگیِ ماه چگونه می گذرد و ماجرای استهلال چیست؟
حتی اگر هیچ وقتی توجه مان به ماه توی آسمان جلب نشود، دو موقع در سال حتماً زندگی مان به این موجود درخشان گره می خورد؛ یکی موقع شروع ماه رمضان و یکی موقع تمام شدنش. حتماً یادمان هست که دیدن یا ندیدن آن باریکه ی نورانی و زیبا می تواند کشورها را به دو دسته تقسیم کند. شاید هم برایمان سوال شده باشد که با این همه پیشرفت علم نجوم و فناوری های رصدی، چگونه رویت هلال ماه می تواند هنوز انقدر بحث برانگیز باشد. برای پاسخ دادن به این سوال اوّل باید با خود ماه آشنا بشویم؛ این که حرکتش در مدارش به چه شکل است و از روی زمین چگونه دیده می شود و اصلاً چه می شود که  این هلال های متنوع این شکلی از روی زمین دیده می شوند.
انگار هیچ موقعی بهتر از شروع ماه رمضان نیست برای آشنا شدن با زندگی ماه! 
ارائه از خانم نوشین رنجکش، دانش آموخته ی رشته ی فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه الزهرا، دارنده مدال طلای المپیاد نجوم
 
گروه مطالعات سیاسی:
مستند : ساعت 6 به وقت واشنگتن
این روزها حتماً اخبار را نظاره کرده اید. چند روزی است که دوباره نوار غزه، آماج حملات صهیونیست هاست و جریان مقاومت هم در غزه در حال پاسخ دادن به این حملات با تمام توان نظامی خود است و این مسیر به سمتی پیش می رود که حاکی از یک درگیری جدی و تعیین کننده خواهد بود.
آمریکا در نظر دارد، همین روزها از طرحی که چند ماهی است تحت عنوان «معامله ی قرن» از آن یاد می کند، رونمایی کند و نتیجه ی این فرآیند، حتماً تغییرات جدی در ژئوپولتیک منطقه آسیای جنوب غربی خواهد داشت.
به نظر می رسد، برای پیدا کردن یک فهم درست از این اتفاقات، باید کمی عقب تر برویم و تصویر جامع تری از این مناقشه بدست بیاوریم.
مستند ساعت 6 به وقت واشنگتن، مستند کوتاه اما پرباری است که به مذاکرات صلح کمپ دیوید پرداخته است. مذاکراتی که نقطه ی عطف تاریخی بود که وضعیت امروز منطقه ی خاورمیانه، بخصوص مناسبات کشورهای مختلف با رژیم صهیونیستی، به صورت جدی تحت الشعاع آن قرار گرفته است. 
با دیدن این مستند، در این باره با هم بیشتر صحبت خواهیم کرد
منطقه ی ما این روزها، آبستن حوادث جدیدی است. به عنوان یک فعال علوم انسانی، برای پیگیری همزمان این اتفاقات، نیاز به فهم تاریخی و جریان شناسانه از این وقایع خواهید داشت. 
باحضور : آقای راحمی

توضیحات:
1- هر کلاس ظرفیت محدودی دارد وبه ترتیب اولویت، کسانی که زودتر ثبت نام کنند در اولویت هستند. بعد از تکمیل ظرفیت کلاس، گزینه ی مربوطه غیرفعال خواهد شد.
2- شما مجاز به انتخاب تنها یک عنوان کارگاه هستید. بر مبنای شماره ملی شما،‌ امکان ثبت یک شماره ملی برای دو بار نخواهد بود.
3- سعی کنید با دقت و بررسی کافی انتخاب کنید تا نیازی به تغییر کارگاه نباشد.

نام و نام خانوادگی*

پایه تحصیلی*

کدملی*

برنامه ی مورد نظر خود را انتخاب کنید *

- گروه مشاوره و روانشناسی دبیرستان فائزون: «ارتباط» و سه نقطه !! - مدرس کارگاه: سرکار خانم ناجیان (توجه: فقط دانش آموزان پایه ی دهم)(ظرفیت تکمیل می باشد)
- انجمن تفکر ریاضی: هلال زیبای طلب کردنی! - مدرس کارگاه: سرکار خانم نوشین رنجکش (توجه : فقط دانش آموزان پایه ی دهم)
- گروه مطالعات سیاسی: مستند : ساعت 6 به وقت واشنگتن - با حضور آقای راحمی - (توجه : فقط دانش آموزان پایه ی دهم)

تصویر امنیتی *